Белгијците без три дефанзивци на ЕП...


Read More...

Орие реагираше после инцидентот...


Read More...

Колумбиецот донесе конечна одлука за својата идни...


Read More...

Белгијците без три дефанзивци на ЕП...

Повредите сериозно ја хендикепираа репре...

Орие реагираше после инцидентот......

Серж Орие продолжи со своите инциденти. ...

Колумбиецот донесе конечна одлука ...

Младиот и скапоцен фудбалер на Реал Мадр...

Фудбал

Тој е најпотценетиот млад фудбалер во Премиер лигата

Тој е најпотценетиот млад фудбалер во Премиер лигата

Во фудбалот секогаш има неправда, а изгледа дека овој екстраталентиран напаѓач не е доволнот ценет.

Вторник, 31 Мај 2016 11:21
Ливерпул договори доведување на фантастично засилување

Ливерпул договори доведување на фантастично засилување

Италијанските и англиските медиуми пренесоја дека Ливерпул наскоро ќе го претстави новото засилување.

Вторник, 31 Мај 2016 10:45
Почна - Мурињо прецрта два фудбалери

Почна - Мурињо прецрта два фудбалери

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо спремен е ова лето да продаде фудбалери од Олд Трафорд.

Вторник, 31 Мај 2016 10:38
Неочекувано - Наполи бара 30 милиони за напаѓачот

Неочекувано - Наполи бара 30 милиони за напаѓачот

Вицешампионот на Италија сигурно ќе доведе неколку засилување за следната сезона, но некои фудбалер најверојатно ќе си заминат од клубот.

Вторник, 31 Мај 2016 09:26
Белгијците без три дефанзивци на ЕП

Белгијците без три дефанзивци на ЕП

Повредите сериозно ја хендикепираа репрезентацијата на Белгија и селекторот, Марк Вилмотс пред ЕП во Франција.

Вторник, 31 Мај 2016 09:20
Орие реагираше после инцидентот

Орие реагираше после инцидентот

Серж Орие продолжи со своите инциденти. После конфликтот со Златан Ибрахимовиќ тој пред неколку дена учествуваше во вербален напад на полицаец пред еден ноќен клуб во Париз.

Вторник, 31 Мај 2016 09:11
Колумбиецот  донесе конечна одлука за својата иднина

Колумбиецот донесе конечна одлука за својата иднина

Младиот и скапоцен фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез не се наигра фудбал оваа сезона, па со самото тоа не успеа да ги оправда големите пари кои беа потрошени за...

Вторник, 31 Мај 2016 09:05
Мурињо сака квалитетен дефанзивец - Бразилец ќе биде лидер на Јунајтед

Мурињо сака квалитетен дефанзивец - Бразилец ќе биде лидер на Јунајтед

Поединечни англиски медиуми стигнаа до важна информација кога се работи за преодниот рок на Олд Трафорд.

Вторник, 31 Мај 2016 09:00

Планот на Пеп, два преодни рокови, лондонските клубови како супермаркет!

Се знае кои ирачи се сигурни во новиот Сити, но Гвардиола е спремен на кој потеги кои ќе ве запрепастат! Има и мамец за Венгер!

Вторник, 31 Мај 2016 01:42
Падобранецот кој се шверцуваше на "Сан Сиро"

Падобранецот кој се шверцуваше на "Сан Сиро"

Дека финале од Лига на шампиони по дифолт значи беспрекорна организација ќе ве побие со факти еден дечко од Италија, кој без да измисли топла вода успеа да влезе гага...

Вторник, 31 Мај 2016 00:18
На "Драгао" пристигнува поранешниот тренер на Валенсија?

На "Драгао" пристигнува поранешниот тренер на Валенсија?

Хозе Пасеиро повеќе не е тренер на Порто.

Вторник, 31 Мај 2016 00:11
Омер Топрак го менува Хумелс?

Омер Топрак го менува Хумелс?

Матс Хумелс повеќе не е член на Борусија Дортмунд, а неговото место би можел да го превземе фудбалерот на Баер Леверкузен, Омер Топрак.

Вторник, 31 Мај 2016 00:02
Официјално: Мигел Лајон нов член на Порто

Официјално: Мигел Лајон нов член на Порто

Оваа информација беше објавена на официјалната страна на Порто. Цената на трансферот изнесува само шест милиони евра.

Понеделник, 30 Мај 2016 23:56
Уапсен додека чека повик од Барселона!

Уапсен додека чека повик од Барселона!

За него во овие денови најмногу се шпекулира во врска со Каталонците, на себе баш си направи услуга...

Понеделник, 30 Мај 2016 23:50
Никогаш не заборавај од каде доаѓаш! (ВИДЕО)

Никогаш не заборавај од каде доаѓаш! (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ е еден од најпопуларните спортисти на денешницата, па како таков работи на многу реклами, во една од нив тој се потсети на своето потекло...Погледнете.

Понеделник, 30 Мај 2016 23:39
Нова магија на Димитри Паје од слободен удар за  победа на Франција

Нова магија на Димитри Паје од слободен удар за победа на Франција

Нова магија на Димитри Паје од слободен удар за  победа на Франција

Понеделник, 30 Мај 2016 23:16

Видео

Ракомет

Борко се збогуваше од Рајн Некар

Борко се збогуваше од Рајн Некар

Нашиот македонски ракометен голман и член на германски Рајн Некар, денеска се збогуваше со своите со...

Мотоспорт

Кошарка

Голден Стејт со голем пресврт до финалето!

Голден Стејт со голем пресврт до финалето!

Екипата на Голден Стејт со вчерашната победа над Оклахома ја одбрани титулата шампион на Западот и с...