Геце е нашата иднина

Сабота, 16 Мај 2015 08:32

Марио Геце во последно време добива се повеќе и повеќе критики од страна на фудбалските стручњаци, но и од навивачите на Баерн.

Во негова одбрана одлучи да застани Пеп Гвардиола, кој истакна дека во иднина очекува многу повеќе од германскиот репрезентативец.

"Млад е и е многу талентиран. Многу ни помага и сум задоволен како игра .Тој е сигурно иднината на клубот", рече Гвардиола и додаде:  

"За негово заминување нема ни збор. Никакви трансфери не доаѓаат во предвит. Геце останува и тоа е тоа"

Ракомет

Лазаров и пет вардарци во изборот за тим на сезоната во ЛШ

Лазаров и пет вардарци во изборот за тим на сезоната во ЛШ

Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров, уште четворица ракометари на Вардар и тренерот Раул Го...

Мотоспорт

Жените не би биле сериозно сфатени во Ф1

Жените не би биле сериозно сфатени во Ф1

Сопственикот на Формула 1, Берни Еклестон, изјави дека жените во Ф1 не би биле сериозно сфатени. ...

Кошарка

Оклахома направи “брејк”, Кливленд отвори со победа

Оклахома направи “брејк”, Кливленд отвори со победа

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа два натпревари, а победи забележаа екипите на Оклахома и Кли...